Realizované projekty

Posted on
 • by
 • in
 • Seznam institucí a organizací, které získaly kolo v rámci charitativního projektu Daruj kolo.

  ORGANIZACE PRO POMOC UPRCHLÍKŮM
  rok předání: 2013


  Koncem roku 2013 předali zástupci projektu Daruj kolo jízdní kola klientům Organizace pro pomoc uprchlíkům (OPU), barmským dětem Esther Hlu Mana a Lat San.

  „Chtěli bychom velmi poděkovat projektu Daruj kolo a sponzorům za darování dvou dětských kol pro naše barmské klienty,“ řekla Barbora Kousalová z OPU a dodala, že jízdní kola dětem pomohou v jejich nelehké životní situaci. „Kola umožní barmským dětem snadněji se začlenit do dětského kolektivu, čímž získají pocit bezpečí v nové zemi a rychleji si osvojí český jazyk.“

  „Jsme rádi, že jsme mohli barmským dětem předat vánoční dárek v podobě dětských kol. Věříme, že podpoří jejich zdravý životní styl a že jim pomohou najít další české kamarády,“ konstatuje Zdeněk Kučera, jeden z autorů projektu Daruj kolo.

  „Je třeba poděkovat společnosti EUROLINK INTERNATIONAL, s.r.o. a Michaelu Dobiášovi - trailpoint.cz, kteří finančně podpořili darování těchto kol. Těšíme se na spolupráci s dalšími partnery,“ dodává Bohdan Dobiáš, další z autorů projektu Daruj kolo.

  Organizace pro pomoc uprchlíkům již 20 let pomáhá uprchlíkům a cizincům v České republice. OPU je nevládní a nezisková organizace, která podporuje lidská práva, staví se proti extremismu a je zapojena do projektů zahraniční rozvojové spolupráce.

  DOMOV PRO OSOBY SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM SULICKÁ V PRAZE
  rok předání: 2013

  V rámci projektu Daruj kolo jsme opět spolupracovali na předání jízdního kola, a to konkrétně Domovu pro osoby se zdravotním postižením Sulická v Praze. Kolo bylo tentokrát věnováno nikoliv vybraným jednotlivcům, nýbrž všem klientům domova v Sulické. Mohou ho využívat k trávení volného času, dopravování v rámci areálu domova či k jiným aktivitám.

   

  SOS DĚTSKÉ VESNIČKY
  rok předání: 2012

  Bohdan Dobiáš předává za Daruj kolo jedno z jízdních kol.
  V areálu Pražského hradu proběhlo 27. dubna slavnostní předání jízdních kol dětem ze Sdružení SOS dětské vesničky. Akce byla pilotem sportovně charitativního projektu Daruj kolo.

  V záplavě charitativních projektů je Daruj kolo projektem ojedinělým. Partneři projektu totiž přesně vědí, na co byly jimi darované finanční prostředky využity,“ vyjmenovává přednosti projektu Daruj kolo jeden z jeho autorů, Zdeněk Kučera, a dodává: „Navíc díky darovacímu ceremoniálu se dárci a obdarovaní mohou spolu setkat. Odpadá tak nežádoucí anonymita, která je v projektech tohoto typu poměrně častá.

  Děti z SOS dětských vesniček zkoušejí nová kola.
  SOS dětské vesničky vybraly do pilotního projektu tři děti, které zároveň ponesou olympijskou pochodeň k zahájení Letních olympijských her 2012 v Londýně. Při této příležitosti jim byla v rámci projektu Daruj kolo předána jako dar a sportovní motivace tři jízdní kola.

   „Jsme velmi rádi, že naši úspěšní „olympioničtí“ běžci obdrží jako další motivaci ke sportovním výkonům a zdravému životnímu stylu taktéž jízdní kolo. Do budoucna se těšíme na další spolupráci v rámci projektu Daruj kolo,“ říká Gabriela Bártíková, národní ředitelka SOS dětských vesniček.

  Pilotní projekt Daruj kolo by nebylo možné zrealizovat bez společnosti MM s.r.o. - výrobce jízdních kol ACSTAR a cyklistického sdružení TJ Rapid Watanabe, o.s., které celou akci pořádá.

   
  Copyright (c) 2012, TJ Rapid Watanabe, designed by Bloggermint